5 august 2014
Rapoarte
6 august 2014

IANUARIE

9 ianuarie 2017 – Demararea concursului de lectură  ”Cărţile care contează” – ediţia a V-a, adresat elevilor din clasele II – IV și V – VIII, care se va desfășura în două etape, astfel: prima parte în perioada ianuarie – mai și partea a doua în perioada septembrie – noiembrie 2017.

Organizatori: Biblioteca Judeţeană ”Christian Tell” Gorj

Locul desfăşurării: Filiala pentru Copii

13 ianuarie 2017 – Evocare istorică. 123 ani de la naşterea Ecaterinei Teodoroiu. Expoziție documentară

Organizatori: Biblioteca Judeţeană ”Christian Tell” Gorj, Muzeul Judeţean Gorj

Locul desfăşurării: Sediul central

15 ianuarie 2017 – Ziua Culturii Naţionale.

– Complex de activităţi dedicate Zilei Culturii Naționale.

– Lansarea concursului ”Destin”/ Mircea Eliade. Concurs de eseuri, desfășurat în perioada 16 ianuarie – 13 martie 2016, în format electronic.

Organizatori: Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj în parteneriat cu Școala Populară de Artă Târgu Jiu, Ansamblul Artistic Profesionist “Doina Gorjului”, Cenaclul Columna,  Colegiile Naționale din Gorj

Locul desfăşurării: : Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj

24 ianuarie 2017 –  Evocare istorică.  24 ianuarie 1859 – Unirea Principatelor Dunărene. Expoziţie virtuală.

Organizatori: Biblioteca Judeţeană ”Christian Tell” Gorj, Muzeul Judeţean Gorj

Locul desfăşurării: Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj,  Muzeul Judeţean Gorj