FOTOGRAFIA ZILEI la BIBLIOTECA DIN PARC 06072018
CONSTITUIREA ARHIVEI DOPPELREITER
19 iulie 2018

Lansare de carte Poveștile Ștefaniei

Biblioteca Județeană « Christian Tell » Gorj, alături de familia Enăștescu, vă invită vineri, 13 iulie 2018, ora 11:00, la lansarea primei cărți a fetițelor lor intitulată „Poveștile Ștefaniei „.

Totul a început dintr-o joacă, de la propunerea doamnei profesoare Diana Roșu către toti elevii clasei a II-a de a scrie săptămânal câte o poveste. Iată că după 10 povești scrise de Ștefania și la dorința ei de a avea o carte de povești, le-am publicat în limba română alături de ilustrații realizate împreună cu sora ei, Elena Enăștescu.

Când ? Vineri, 13 iulie 2018, ora 11:00

Unde ? Parcul Central, zona dinozaurilor, Târgu-Jiu

Lansarea de carte va avea loc în cadrul unui eveniment pentru copii unde vom desena, vom citi și ne vom distra pe cinste alături de alte surprize.

Participarea este gratuită. În cazul în care vremea o să fie nefavorabilă evenimentul se va desfășura la Muzeul de Artă

Vă asteptăm cu drag !

Ștefania (8 ani) și Elena (5 ani)

Enăștescu