DRUMUL SPRE ”OZ”
6 octombrie 2020
7 OCTOMBRIE: ȘTEFAN LUPAȘCU – ”Totul este legat în lume…, bineînţeles, dacă lumea e logică”.
7 octombrie 2020

Provenim din țări diferite și vorbim limbi diferite, dar acest continent este acoperișul sub care trăim toți.
Vino cu noi și hai să descoperim Europa împreună! Va fi o călătorie plină de aventuri în timp și în spațiu, în timpul căreia vei descoperi o mulțime de lucruri interesante.

JOI, 8 octombrie 2020, de la ora 9.00, întâlnirea micilor exploratori cu valorile europene

Iată că, începând cu 10 septembrie a.c., CAMERA CU POVEȘTI s-a dovedit un spațiu atractiv, în care magia cărților învăluie inimile copiilor care intră acolo. Proiectul organizat de Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj – Filiala pentru copii, împlinește mintenaș o lună de zile 🙂 și are în identitate din ce în ce mai multe nume, numele fiecărui copil care și-a împărtășit, cu noi (biblioteca județeană) și cu fiecare participant, zâmbetul dar și seriozitatea străbaterii drumurilor prin poveștile propuse.

Întâlnirile cu participanții se derulează online prin ZOOM.