REPERE CULTURALE: NICOLAE DIACONU
12 noiembrie 2020
A FOST ODATĂ CA NICIODATĂ… ÎN ”CAMERA CU POVEȘTI”
17 noiembrie 2020

Vineri, 13.11.2020, la Biblioteca Județeană ”Christian Tell” s-a desfășurat încă o ediție a concursului ”Camera cu Povești”, la care au participat elevii din clasa a-3 a C de la Școala Gimnazială ”Alexandru Ștefulescu”, îndrumătoare – doamna profesor învățământ primar Sanda Mari. Copiii au răspuns virtual pe platforma Zoom la cele 20 de întrebări cu imagini distorsionate, propuse de Luiza Sandu, Cosmin Văcaru și Lucian Dobroiu, coordonatorii proiectului.

IMPRESII:

C.A.S. Îmi place acest concurs deoarece este foarte interactiv și foarte haios.
B.I. Concursul desfășurat de BJG a fost pentru mine o experiență minunată, am învățat lucruri noi și interesante atât din lumea poveștilor cât și din cea reală.
P.M.M. Mi-a plăcut cel mai mult că am învățat multe lucruri noi. Aș vrea să facem cât mai multe joculețe și cât mai multe activități interactive.
D.D. Vreau să îmbunătățiți joculețul să fie mai colorat mai real și mai vesel.
O.M.I. Mie mi-a plăcut spânzurătoarea. Este un concurs interactiv și minunat.
A.B.M. Cel mai mult îmi place că învățăm, citim și progresăm. Tuturor copiilor le este greu în fața calculatorului așa că vrem să fim față în față cu juriul. Iubesc biblioteca deoarece noaptea mă culc și visez frumos și mă pot pierde în lumea viselor și a poveștilor.
A.R. Mi-a plăcut cel mai mult că sunt așa multe cărți interesante pe care le poți citi.
C.D. Mi s-a părut incredibilă această aplicație și aș vrea mai multe concursuri.
L.A.M. Acest concurs este unul interesant pentru că citind învățăm cuvinte și expresii noi, mă motivează, îmi plac foarte mult operele alese sunt fericită ca suntem recompensați.
B.A.V. Doamna bibliotecar a creat o atmosferă caldă întreținută și de lecturile citite.
H.A.M. Mie îmi plac joculețele aceste pentru că sunt distractive.
B.A.S. Acest joculeț mi-a îmbogățit cultura generală, mi-ar plăcea să mai avem parte și pe viitor de asemenea concursuri. Ar fi frumos dacă am avea acest concurs în fiecare vineri după școală.
A.M.B. Jocurile sunt foarte frumoase și distractive, mi-a plăcut modul de prezentare.
J.C.A. Este o experiență minunată și ne învață multe acest concurs.
P.L.V. Joculețele sunt prea scurte.
G.A.S. Lecțiile sunt foarte interesante, aș vrea mai multe joculețe și concursuri frumoase.
G.Ș.A. Îmi place concursul deoarece este frumos, educativ și ușor. A fost atractiv deoarece răspunsurile erau în norișori. Nu am avut niciodată concursuri pe Zoom și vreau să fie cât mai multe, vreau să se dea emoticoane.
G.I. Aceste lecții mi se par foarte distractive și educative.
P.D. Îmi place în mod deosebit acest concurs, întrucât avem variante de răspuns