DIN CUFĂRUL BIBLIOTECII: STEFAN ZWEIG – 140 ”Adevărata valoare a unui om iese la iveală abia atunci când acesta se poate manifesta sincer şi liber.”
23 februarie 2021
TREI ZILE CU POVEȘTI
23 februarie 2021

Miercuri, 24 februarie 2021, ora 9.00, Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj, alături de Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” din  Târgu-Jiu (clasele IX C și F) și Liceul Teologic din Târgu-Jiu (clasa XI C) vor participa la ultima etapă a proiectului BLIND DATE CU O CARTE .

Elevii de la C. N. ”Tudor Vladimirescu”, îndrumați de doamna profesor de limba română Găvan Diana și de la Liceul Teologic, îndrumați de doamna profesor, Filip Ramona Mihaela, vor prezenta Online pe ZOOM texte din cărțile alese din raftul BLIND DATE organizat la Bibliotecii Județene ”Christian Tell” Gorj. Coordonatorii proiectului: Sandu Luiza, Dobroiu Lucian și Văcaru Cosmin.