REZULTATELE CONCURSULUI ”DESTINE CULTURALE EUROPENE” 2021

LUMINĂ LINĂ ȘI ARMONIE!
29 aprilie 2021
PRIETENIE…. PE O… SFOARĂ… VIRTUALĂ…
5 mai 2021

S-a încheiat cea de a VI-a ediție a Concursului de eseuri, care îl are ca patron spiritual pe George Uscătescu, filosof, estetician, eseist, poet și sociolog român de prestigiu internațional, născut la 5 mai 1919, în satul Crețești, care aparține orașului Târgu Cărbunești din județul Gorj. Concursul este organizat de Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj în parteneriat cu EUROPE DIRECT Gorj și cu participarea Centrului Educațional SAPIENS și a Asociației Cercetătorilor și Autorilor de Carte Gorjeni ”Al. Doru Șerban” Târgu-Jiu prin Revista SPICON.

Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj

CONCURSUL DE ESEURI FILOSOFICE

”DESTINE CULTURALE EUROPENE”

PALMARES