”NE GÂNDIM, SOCOTIM…, TAINELE BANILOR DESLUȘIM!” ȘI RĂSPLATA O PRIMIM!

Glas de sărbătoare
20 decembrie 2021
UN RECITAL EXCEPȚIE – FLORIN BERCULESCU
21 decembrie 2021

Luni, 20.12.2021, Proiectul de Educație Financiară, desfășurat de Biblioteca Județeană ,,Christian Tell” Gorj, a ajuns la etapa de acordare a premiilor pentru elevii participanții la cele trei activități care au avut loc la Școala Gimnazială ,,Alexandru Ștefulescu”, Tg-Jiu.

Toate mulțumirile se îndreaptă către toți copiii și către doamnele profesoare învățământ primar: Niculete Mihaela, Dăescu Jana și Șcheau Mihaela, de la clasa  I a E,a II a A,respectiv a III a B, din cadrul Școlii Gimnaziale ,,Alexandru Ștefulescu”, Tg-Jiu. Coordonator de proiect, Anca Ștefan, bibliotecară în cadrul Bibliotecii Județene ,,Christian Tell” Gorj.

Copiii, după aceste activități, au ajuns la o concluzie:,, Ne place și tehnologia, dar mult mai atractiv e tărâmul cărților!”

Felicitări, dragi copii! Sunteți minunați!