Lansare de carte: ALECSIS ROȘCA
14 ianuarie 2022
DIN CUFĂRUL BIBLIOTECII: ”Rolul artistului este să pună întrebări, şi nu să dea răspunsuri.” ANTON PAVLOVICI CEHOV
17 ianuarie 2022

Miercuri, 12 ianuarie 2022, Colegiul Tehnic ”General Gheorghe Magheru” a organizat, în parteneriat cu Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj și Inspectoratul Școlar Județean Gorj, o sesiune dedicată operei scriitorului Radu Stanca cu scopul de a cunoaște unele aspecte esențiale din activitatea sa literară. Manifestarea s-a îndreptat spre dezvoltarea sentimentului de dragoste față de valorile naționale și cultivarea expresivității și a simțului aristic. Au participat elevii claselor IX – X și profesoarele Giucă Otilia, Mărgulescu Carmen, Luțaru Iulia, Dragomirescu  Violeta, iar din partea Bibliotecii Județene au fost prezenți  Pătrașcu Simona, bilbiotecară și  Mitucă Constantin, metodist.