Oportunitate deosebită pentru tineri: Competiție de clipuri video pe tema „Egalitate și promovarea drepturilor omului”
12 iulie 2022
BIBLIOTECA DIN PARC (II)
14 iulie 2022

Activitatea presupune ca fiecare participant să descopere o carte preferată de un alt membru al echipei fără a cunoaște prea multe detalii despre ea. Pentru a face acest lucru fiecare participant vine cu o carte preferată care îi va servii drept inspirație altui participant. Cărțile vor fi împachetate într-un plic astfel încât cel care o va împrumuta să nu știe titlul, autorul, recenziile de pe copertă și nici cine a adus cartea. Vom atașa pe plic un bilețel pentru a stârnii interesul celor care o vor privii și să-i determinăm să o aleagă. Pe bilețel se menționează genul cărții (ficțiune, Sf, dramă, romance), câteva cuvinte care descriu cartea, un citat reprezentativ.