BIBLIOTECA DIN PARC – SE ÎNTOARCE!
1 iulie 2022
BIBLIOTECA DE VACANȚĂ (I)
8 iulie 2022

Tinerii autori gorjeni – Irina Roibu, Maria-Raluca Avădanei, Ioana-Teodora Cîrnu, George-Vlăduț Mihail, Alexandru-Marian Pîrvulescu

în

Proiectul Național

“Fantezii literare”

Antologia de scriere creativă 2

Editată de Biblioteca Județeană “Panait Istrati” Brăila, organizatoarea Proiectului, la care au participat: Biblioteca Județeană „Dinicu Golescu” Argeș, Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, Biblioteca Județeană „Costache Sturdza” Bacău, Biblioteca Comunală Chiscani, județul Brăila, Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu” Neamț, Biblioteca Județeană „I.A. Bassarabescu” Giurgiu, Biblioteca Județeană „Octavian Goga” Cluj, Biblioteca Bucovinei „I.G. Sbiera” Suceava, Biblioteca Județeană „Alexandru Odobescu” Călărași, Biblioteca Județeană „V.A. Urechia” Galați, Biblioteca Comunală „Alexandru Graur”, comuna Reviga, județul Ialomița, Biblioteca Județeană „Ștefan Bănulescu” Ialomița.

Editura PROILAVIA, Brăila, 2022,

au ajuns în Târgu-Jiu