O EXPOZIȚIE DE GRUP – SPECIALĂ – la MansArta!

1 DECEMBRIE – ZIUA ROMÂNIEI, TÂRGU-JIU – SĂRBĂTOARE ÎN IMAGINI
1 decembrie 2023
NOUTĂȚI LA ÎMPRUMUT – SALA DE BELETRISTICĂ
6 decembrie 2023

Cu o zi înaintea Sărbătorii tradiționale a lui Moș Nicolae (în fapt Sfântul Nicolae), la Biblioteca Județeană „Christian Tell” Gorj, a avut loc vernisarea unei expoziții inedite de pictură și grafică a tinerilor artiști  🎨de la Palatul Copiilor din Târgu-Jiu, coordonați de profesoara Georgiana Brandt și de ceramică – realizată de copiii participanții la Atelierul CLAY 4 ALL, coordonați de Letiția Ghimiși.

Bucuria debordantă a tinerilor care și-au văzut creațiile pe simeza de la MansArta s-a transferat și către părinții care i-au însoțit, un DAR în ambele sensuri – pentru că munca, pasiunea și talentul sunt argumentele care construiesc punți speciale între artist și public.

Realizatorii evenimentului „cu pricina”: Biblioteca Județeană, ,,Christian Tell’’ Gorj, Palatul Copiilor Târgu-Jiu și Centrul de Cercetare, Documentare și Promovare „Constantin Brâncuși” și Atelierul CLAY 4 ALL.

_________

(V.S.)