Al doilea an de succes al BIBLIOTECII DIN PARC

de | aug. 25, 2019 | Evenimentele bibliotecii

Timp de aproape două luni, iulie și august 2019, serialul Bibliotecii din parc a tinut capul de afiș în preferințele copiilor din Târgu Jiu. Evenimentul a fost creat de Centrul de Informare ”Europe Direct Gorj” și Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj și desfășurat în Parcul Central din Târgu Jiu cu ajutorul excelent al voluntarilor CIED Gorj și cu participarea instructoarei internaționale de Zumba, Ricarda Filip-Radulescu, a artistei Adriana Vasile și a Biroul de Analiză și Prevenire din cadrul IPJ. Jocurile atragătoare, desenul și pictura, crafting-ul, minunatele cărți pentru copii și nu în ultimul rând boxa cu melodiile copilăriei care stârnea pofta de dans si celor care abia au în vățat să mergă, toate aceste atracții au reușit să adune în spațiul destinat atelierelor mulțime de copii, părinți și bunici într-o vacanță de neuitat.

La revedere, așadar ne reîntâlnim la anul!