Sunday, 14 October 2018 19:58

LUPTELE DE LA PODUL JIULUI

(0 votes)

14 octombrie 2018, reconstituirea Luptelor de la Podul Jiului (14 octombrie 1916)

Proiectul dedicat Luptelor de la Podul Jiului este finanțat de Ministerul Culturii și Identității Naționale.

Organizatori:  Muzeul Județean ”Alexandru Ștefulescu”, Consiliul Județean Gorj, Instituția Prefectului-Județul Gorj, Consiliul Local și Primăria Municipiului Târgu-Jiu, Garnizoana Târgu Jiu, Inspectoratul Județean de Poliție Gorj, Inspectoratul de Jandarmi Județean ‘Tudor Vladimirescu”, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Lt.Col. Dumitru Petrescu”, Asociația Veteranilor de Război Gorj, Asociația „Cultul Eroilor” Gorj, Asociația Cadrelor Militare în Rezervă și Retragere, Școala Populară de Artă Târgu Jiu, Societatea de Științe Istorice din România-Filiala Gorj, Inspectoratul Școlar Județean Gorj.

Parteneri:  Asociația ”Tradiții Ostășești”, Asociația ”6 Dorobanți”, Asociația ”Floare de Colț”, Clubul de Istorie Militară și Asociația Culturală ”Tomis”.

fotodocumentar ViSu

Read 674 times