Wednesday, 29 January 2020 14:54

CĂRȚILE CARE NE-AU FĂCUT OAMENI

(0 votes)

Miercuri, 29 ianuarie 2020, la Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj, la MansArta, s-a desfășurat o activitate prin care s-a urmărit antrenarea elevilor în activități extracurriculare ce aparțin domeniului cultural, prin valorificarea experienței de viață și a celei culturale, promovarea valorilor autentice ale culturii naționale și universale, precum și dezvoltarea spiritului critic. Elementele enumerate mai înainte fac parte din argumentul proiectului ”Cărțile care ne-au făcut oameni”, organizat de Colegiul Tehnic ”General Gheorghe Magheru” din Târgu Jiu în parteneriat cu Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj – Secția de Artă ”Iosif Keber”.

La eveniment au participat, alături de doamnele profesoare Mărgulescu Carmen și Blându Lavinia (C. T. ”General Gh. Magheru”) și de Pătrașcu Simona și Mitucă Constantin (B. J. Gorj), eleviai claselor X-XII de la Colegiul Tehnic.

Read 251 times

Visitors Counter