MICII EXPLORATORI în ”Camera cu Povești”

de | mart. 12, 2021 | Evenimentele bibliotecii

Magia copilăriei este formată din continua descoperire a lumii, din extraordinara dorință de cunoaștere, de învățare, toate manifestate printr-o imensă bucurie. Așa s-a întâmplat și astăzi, 12 martie 2021, în ”Camera cu povești”, proiectul organizat de Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj, de data aceasta participanții la eveniment fiind MICII EXPLORATORI  de la Colegiul Național Tudor Vladimirescu din clasa I-a A, îndrumați de doamna profesor învățământ primar, Mirea Gabriela.

Deja intrată în obișnuință, întâlnirea prin Zoom dintre coordonatori proiectului – Sandu Luiza, Văcaru Cosmin, Dobroiu Lucian și elevi a fost plină de antren, iar posibilitatea de a descoperi monumente ale culturii din Franța, Anglia, Egipt și România prin testele prezentate a fost întâmpinată cu interes.