Secția de Împrumut pentru Adulți – Domenii

de | sept. 13, 2015 | Informații

Colecția Secției pentru Împrumut Domenii cuprinde peste 40.000 de documente referitoare la: cultură și civilizație, filosofie și psihologie, religie, istorie și geografie, științe sociale, juridice, economice, etnologie, etnografie, folclor, management, marketing, comunicare și relații publice, științe exacte, medicină, tehnică și agricultură, sport și divertisment.

Un loc aparte în cadrul colecției îl au fondurile dedicate vieții și operei lui  Constantin Brâncuși, precum și cel al autorilor gorjeni (fondul local).

SERVICII:

– Împrumut la domiciliu;
– Asistență de specialitate: Bibliotecarii vă pot da informații la cerere sau vă pot ajuta să aflați mai multe despre titlurile disponibile fie prin consultarea catalogului electronic, fie față în față, în timpul vizitelor dumneavoastră în această secție a bibliotecii;
– Rezervări de titluri: Acestea se pot face direct la bibliotecar sau prin intermediul catalogului electronic – OPAC, ce poate fi accesat de pe site-ul nostru bibliotell.ro);
– Prelungirea termenului de împrumut se poate face în secție, prin telefon (0253 214 904/solicitați Secția de Împrumut Domenii) sau prin e-mail: domenii@bibliotell.ro

În curând veți putea împrumuta și restitui documentele chiar dumneavoastră, fără ajutorul, dar cu asistența bibliotecarului, utilizând stația de auto-împrumut dotată cu tehnologie RFID. Dar, despre acest serviciu, vom face un nou anunț la timpul potrivit!

Date de contact:
Str. Calea Eroilor nr. 23