”TEME DE ACTUALITATE ÎN EDUCAȚIA ADULȚILOR”

de | mart. 23, 2022 | Evenimentele bibliotecii

În data de 17.03.2022, în cadrul activității de diseminare ”Teme de actualitate în educația adulților” organizată de Asociația Smart Educational Projects la Bibiloteca Județeană ”Chistan Tell” Tg-Jiu, a avut loc și lansarea proiectului Erasmus+ NO 2021-1-RO01-KA220-ADU-000030224, ”Think differently and act differently”, coordonat de către organizația din Romania și implementat alături de parteneri din Grecia(IED), Spania(Prime Frame), Portugalia( Associação Animam Viventem) și Croația(INOVA).
Proiectul (implementat în perioada 1.02.2022-31.01.2024) este dedicat educației adulților și își propune SENSIBILIZAREA și MOTIVAREA familiilor pentru adoptarea în gospodărie a unui comportament mai prietenos față de mediu, trecând de la economia de tip consumerist (cumpără-utilizează-aruncă), către ECONOMIA CIRCULARĂ.