ZOOM LA BIBLIOTECĂ: IMAGINI DISTORSIONATE ȘI TESTE DE CULTURĂ GENERALĂ

de | nov. 6, 2020 | Evenimentele bibliotecii

Joi, 05.11.2020, la Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj s-a desfășurat online pe platforma Zoom, concursul ”Camera cu Povești”. Proba a constat într-un test de cultură generală, iar de data aceasta surpriza fiind data de imaginile distorsionate, pe care copiii din clasele 5-8, au trebuit să le recunoască.

În aceeași zi și în același mod – online, s-a desfășurat  și concursul ”Camera cu Povești” coordonat de Sandu Maria-Luiza, Văcaru Cosmin și Dobroiu Lucian. Proba a constat într-un test de cultură generală, cu variante de răspuns. Participanții au fost din clasa  a-VI-a B de la Școala Gimnazială Constantin Brâncuși, îndrumați de Doamna Profesor Limba Româna Dragu Veronica și Domnul Director Groșanu Liviu. Copiii s-au dovedit receptivi și foarte dornici de a participa la următoarea întâlnire în cadrul concursului ”Camera cu Povești”.