Ai fost vreo dată la o întâlnire “pe nevăzute” (blind date)?

de | feb. 4, 2022 | Prim-Plan

Ai fost vreo dată la o întâlnire “pe nevăzute”  (blind date)?

Dacă nu, ai vrea să primești o astfel de invitație? Se aproipie Valentine’Day și Dragobetele, ocazii perfecte pentru a participa la o întâlnire pe nevăzute, dar de această dată la un “blind date” din partea Bibliotecii Județene “Christian Tell” în lumea cărților.

Activitatea presupune ca fiecare participant să descopere o carte preferată de un alt membru al echipei fără a cunoaște prea multe detalii despre ea.     Pentru a face acest lucru fiecare persoană care vrea să participe la “Blind Date” va trebui să împrumute cartea sa preferată sau o carte care i-a servit drept inspirație, altui participant. Elevii de la Colegiul Național “Spiru Haret” din clasa a X a G, îndrumați de doamnele profesor, Fometescu Olivia și Popescu Dana Flaviola și de reprezentanții Bibliotecii Județene – Luiza Sandu, Cosmin Văcaru și Lucian Dobroiu, au,  fost foarte încântați de idee și au acceptat o întâlnire ‘blind date”.