Meniul Principal

Vizitatori: 7784

APROPIE-TE DE BRÂNCUȘI!

de | mart. 16, 2016 | Evenimentele bibliotecii

Concursul de fotografie – selfie, cu tema ”Apropie-te de Brâncuși!”, a ajuns la final.

Organizată de Biblioteca Județeană ”Christian Tell”, acțiunea și-a propus evidențierea și în alt mod a operei sculptorului Constantin Brâncuși, luând în considerare și pasiunea lui față de arta fotografică. Început pe 19 februarie, încheierea de facto a concursului se va produce în ziua de 16 martie a.c., ora 14.00, cu momentul premierii laureaților, la Sala de lectură a biliotecii. În urma evaluării de către juriul format din Olimpia Bratu, manager BJTC Gorj, Vasile Pleșa, artist fotograf, Angheluță Elena Mariana, Șef serviciu Prelucrare, Dezvoltare BJCT Gorj, Viorel Surdoiu, redactor, BJCT Gorj, ținându-se cont și de aprecierile obținute de fotografii pe pagina de facebook ”Apropie-te de Brâncuși”, s-a hotărât următorul clasament:

Premiul Special – Mariana Pusdrea

Premiul I –   Vlad Popescu