Meniul Principal

Logare Platformă

Statistici Website

Vizitatori: 7784

BIBLIOTECA DIN PARC (EP. III)

de | iul. 21, 2022 | Agenda culturală

Povestea Bibliotecii din parc are eroi fideli – asta e clar!

Încă o zi de sărbătoare, după ziua de Sf.Ilie – cea nedezlegătoare de nori, contrar așteptărilor (e drept că ne doream ceva ploaie cuminte să astâmpere seceta). Dar, sărbătoarea de azi, așa cum este în fiecare joi de iulie și august, a fost în inimile copiilor sosiți la Biblioteca din parc, la joacă. Sfaturile polițiștilor de la Serviciul rutier a atras atenția celor mici, informațiile și întrebările despre cum să se comporte ca pietoni și-au găsit și răspunsuri potrivite. Apoi, Zumba și Ricarda și-au intrat în rol – dansul găsindu-și adepți de toate vârstele. Cărțile oferite „Blind date” s-au strecurat în plicuri așteptând doritorii de lectură, iar muzica și jocurile s-au perindat printre cei prezenți iscându-le neastâmpărul.