INVITAȚIE LA CLUB ”CODE Kids”

de | mart. 25, 2021 | Agenda culturală

Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj vă anunță deschiderea unui club CODE Kids la Filiala pentru Copii, în cadrul proiectului ”CODE Kids – Copiii fac coding în bibliotecile publice”, proiect dezvoltat de Fundația Progress și Simplon România în parteneriat cu bibliotecile publice.

Proiectul se adresează copiilor cu vârste cuprinse între 10 și 14 ani și are ca scop dezvoltarea competențelor digitale și STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) ale copiilor.

Înscrierea la club se va face până la data de 31 martie 2021, printr-un email trimis pe adresa: filialacopii@bibliotell.ro în care se va specifica numele, prenumele, adresa de email și numărul de telefon al celui/celei care dorește să se înscrie sau al unuia dintre părinți. Emailul va avea ca subiect CODE Kids.

Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 0253/238198, persoana de contact – Corina Mocescu

Vă așteptăm!

Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj

Cursuri gratuite de programare pentru copii