„LUMI POSIBILE” LA TÂRGU JIU – în «𝗖𝗼𝗹𝘂𝗺𝗻𝗮 𝗘𝗹𝗲𝘃𝗶𝗹𝗼𝗿»

de | aug. 22, 2023 | Gorjul cultural

„Un scriitor are un început, fără îndoială, care începe în fiecare zi.”

Tudor Arghezi

======================

LUMI POSIBILE
Cenaclul „Columna” la alt nivel. Dacă nu au curajul, timpul, îndemnul de a ajunge la Cenaclu, tinerii au avut, iată, posibilitatea – din nou – Cenaclul a venit către fiecare cu o propunere și o șansă reală. La Biblioteca Județeană „Christian Tell” a avut loc lansarea volumului LUMI POSIBILE – o carte colectivă, realizată prin participarea elevilor din Gorj sau din țară cu poezii sau proze scurte.
Într-o atmosferă prietenoasă, lansarea antologiei «𝗟𝘂𝗺𝗶 𝗽𝗼𝘀𝗶𝗯𝗶𝗹𝗲 𝟯» – poezie & proză, antologia «𝗖𝗼𝗹𝘂𝗺𝗻𝗮 𝗘𝗹𝗲𝘃𝗶𝗹𝗼𝗿», rezultatul celui de-al treilea concurs de creație literară organizat de 𝗖𝗲𝗻𝗮𝗰𝗹𝘂𝗹 𝗖𝗼𝗹𝘂𝗺𝗻𝗮 și destinat exclusiv elevilor / 19 august 2023 @ Grădina „Olimpia” / Biblioteca Județeană “Christian Tell” Gorj 📋 Moderatori: Marius Iorga & Viorel Surdoiu

Felicitări tinerilor

care au ceva de spus

și fac acest lucru într-un mod atât de frumos!