ORAȘUL MEU, ORAȘUL TĂU – concurs de promovare turistică

de | dec. 19, 2023 | Prim-Plan

Astăzi, 18 decembrie 2023, la Biblioteca Județeană ”Christian Tell” Gorj, s-a desfășurat Premierea câștigătorilor concursului organizat în cadrul proiectului ORAȘUL MEU, ORAȘUL TĂU.

Participanții la proiect au fost elevii clasei a III-a B de la Colegiul Național ”Spiru Haret” Târgu Jiu, coordonați de doamna profesor învățământ primar Chiriță Irinel Larisa și elevii clasei a V-a de la Școala Gimnazială Nr. 1 Țicleni, coordonați de doamna profesor Istrate Oana și de doamna Vîrdarie Adriana, bibliotecar la Biblioteca orășenească ”Nicolae Diaconu” Țicleni.

Elevii au avut de realizat broșuri în care au prezentat obiectivele turistice din cele 2 orașe prin intermediul unor desene și texte frumos realizate.

Doamna Sandu Maria-Luiza, managerul Bibliotecii Județene ”Christian Tell” Gorj, i-a primit pe participanții din Târgu Jiu la MansArta și prin intermediul Zoom-ului (organizat de domnii informaticieni Cosmin Văcaru și Lucian Dobroiu) pe cei din Țicleni, i-a felicitat pentru rezultatele obținute și le-a mulțumit pentru implicare. Doamna Ungureanu Roxana, membră în cadrul juriului acestui concurs, le-a adresat de asemenea felicitări participanților. La final, elevii au primit diplomele și premiile.